تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

همزمان با هفته دولت - افتتاح کتابخانه مرحوم حسن ایرانمنش

   

  با حضور مدیرکل امور مشارکتها و شهرداریهای نهاد کتابخانه عمومی کشور، کتابخانه مرحوم حسن ایرانمنش درکرمان افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه ها، محمدجوادحسین زاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان در مراسم افتتاح کتابخانه گفت: کتابخانه مرحوم حسن ایرانمنش با 250 متر مربع زیربنا و با ارزش ریالی 9 میلیارد ریال از سوی ماشالله ایرانمنش به اداره کل کتابخانه ها واگذارگردید.

  حسین زاده افزود: خانواده مرحوم حسن ایرانمنش، منزل مسکونی وی را برای ایجاد کتابخانه عمومی به اداره کل کتابخانه‌های عمومی  استان کرمان واگذار کردند.

  وی گفت: یکی از ویژگی های قانون نهاد کتابخانه ها که مصوب مجلس شورای اسلامی است، بحث مشارکت های مردمی است و با توجه به اینکه نهاد یک سازمان عمومی غیر دولتی است، دولت تنها بخشی از نیازهای مالی نهاد را تامین می کند و بخش دیگر آن باید با مشارکت های مردمی، خیرین و کمک شهرداری ها تامین شود.

  وی خاطرنشان کرد: کتابخانه های عمومی مکمل مراکز آموزشی و دانشگاهی است که در آموزش مادام العمر افراد، اوقات فراغت و ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه تاثیرگذار است.

  وی استان کرمان را یکی از استانهای پیشرو در زمینه ساخت کتابخانه توسط خیرین کتابخانه ساز برشمرد و واگذاری کتابخانه عمومی توسط خانواده مرحوم ایرانمنش را باقیات الصالحات دانست.

  شایان ذکراست کتابخانه عمومی ایرانمنش، از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تجهیز و همزمان با هفته دولت و با حضور مدیرکل اموراجتماعی استانداری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرمان و جمعی از کتابداران و مسئولین کتابخانه ها به بهره برداری رسید.


  این مطلب تا کنون 82 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 4 شهريور 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158378
 • بازدید امروز :394440
 • بازدید داخلی :37021
 • کاربران حاضر :276
 • رباتهای جستجوگر:358
 • همه حاضرین :634